Przedsiębiorstwo Techniczno-Handlowo-Usługowe ARPO - J. Jakubowski
ul. Rzemieślnicza 1e
86-300 Grudziądz
Telefon: 564 658 552
Email: biuro@arpo.pl
Zestawy hydroforowe Grundfos

Hydrofor typu: MQImage

MQ to kompaktowe urządzenie zintegrowane ze sterownikiem załączania i wyłączania pompy, zbiornikiem membranowym, czujnikiem ciśnienia i przepływu. Przeznaczone jest do domowych instalacji zaopatrzenia w wodę. Dzięki sterownikowi pompa uruchamia się automatycznie w momencie, gdy pobierana jest woda i wyłącza się automatycznie, kiedy kończy się pobór wody. Ponadto sterownik chroni pompę przed suchobiegiem. Dzięki swojej kompaktowej budowie nie zajmuje wiele miejsca i jest łatwa w montażu, np. w szafce zlewozmywaka. Pompa posiada wygodny dla użytkownika panel z przyciskiem załączania i wyłączania (ON/OFF), oraz lampki sygnalizujące stan pracy urządzenia.

Qmax = 3,8 [m³/h]

Hmax = 44 [m]

Głębokość ssania: 8[m]

Silnik: moc od 0,55kW do 0,67kW, napięcie: 230V/50Hz

Przyłącza 1"

  

Zestaw podnoszenia ciśnienia Hydromono CR(N)/CR(N)EImage

Hydromono to kompaktowy system podnoszenia ciśnienia, wyposażony
w automatyczne sterowanie z układem zabezpieczającym przeciwko skokom ciśnienia. Każdy zestaw składa się z 1 pompy CR(N)/CR(N)E. Membranowego zbiornika ciśnieniowego po stronie tłocznej pompy zamontowanych na gotowo na wspólnej ramie podstawy, wyłącznika głównego, armaturę odcinającą, zawór zwrotny i manometr. W zależności od wersji pompy, zestaw składa się dodatkowo z pompy z nabudowaną przetwornicą częstotliwości CR(N)E, dzięki której prędkość obrotowa pompy będzie zawsze dostosowywać się do aktualnego przepływu lub
w łącznik ciśnienia w przypadku, kiedy zestaw taki złożony jest z pompy
o stałych obrotach CR(N).

Zastosowanie

Grundfos Hydromono CR(N)/CR(N)E używany jest głównie w celu podnoszenia ciśnienia w domowych instalacjach zaopatrzenia w wodę i w małych budynkach użyteczności publicznej, tj: bloki mieszkalne, szkoły, małe hotele itp.

Zaletą jest odporność na ciecze agresywne dzięki wykonaniu wszystkich elementów stykających się z cieczą ze stali szlachetnej.

  

Zestaw podnoszenia ciśnienia Hydro MPCImage

Hydro MPC wykonane są zgodnie z najwyższymi normami. Dzięki sterownikowi CU 351 realizują one nawet najtrudniejsze zadania związane ze zwiększaniem ciśnienia z łatwością i dokładnie. Zestawy te zostały zaprojektowane do długotrwałej eksploatacji - mocne, kompaktowe zespoły z bardzo łatwym dostępem do wszystkich części wymagających serwisu. Można je używać wszędzie tam, gdzie wymagane jest zwiększone ciśnienie.

Inteligentne sterowanie kaskadowe sprawia, że aby sprostać aktualnemu zapotrzebowaniu, zawsze pracuje optymalna liczba pomp. W połączeniu z pompami CR i silnikami IE3 czyni to zestawy Hydro MPC najbardziej wydajnymi energetycznie rozwiązaniami do utrzymywania stałego ciśnienia przy zmieniającym się poborze wody.

  

Zestaw podnoszenia ciśnienia Hydro Multi-EImage

Hydro Multi-E jest innowacyjnym zestawem podnoszenia ciśnienia, zaprojektowanym specjalnie do zastosowań w instalacjach wewnętrznych.
Wartość zadaną można łatwo nastawić z panelu sterowania a zaawansowany układ sterowania dokonuje pozostałych dostrojeń dla utrzymania stałego ciśnienia i optymalnego komfortu.

Zestaw Hydro Multi-E zbudowany jest w oparciu o dobrze znane pompy CRE, z silnikami IE3, znanymi z niezwykle wysokiej sprawności i niezawodności. Silniki sterowane mikro-przetwornicą częstotliwości (regulacja prędkości) zapewniają unikalną funkcjonalność sterowania zwiększającą komfort użytkownika i zmniejszającą koszty eksploatacji. W całym urządzeniu zastosowano wysokiej jakości materiały.