Przedsiębiorstwo Techniczno-Handlowo-Usługowe ARPO - J. Jakubowski
ul. Rzemieślnicza 1e
86-300 Grudziądz
Telefon: 564 658 552
Email: biuro@arpo.pl
Pompy ciepła Euros Energy
EUROS AQUA + Pompa ciepła typu powietrze/wodaImage

Pompa ciepła EUROS AQUA+ to nowoczesne i komfortowe źródło ogrzewania ciepłej wody użytkowej. Charakteryzuje się bardzo niskimi kosztami eksploatacyjnymi oraz bezpieczną i cichą pracą. Jest ekonomicznie uzasadnioną konkurencją dla kolektorów słonecznych. Do działania niezbędne jest tylko podłączenie do sieci elektrycznej, a jej moc elektryczna jest niewielka i wynosi tylko 0,8kW. Wykorzystuje energię zmagazynowaną w powietrzu wewnątrz budynku.

Dane techniczne:

COP A15/W454,2
Moc grzewcza A20/W453,0 kW
Moc zapasowej grzałki2,0 kW
Max. temp. wody (z grzałką)+55C (+70C)
Przepływ powietrza250 - 400 m3/h
Pojemność zasobnika CWU285 l
Poziom hałasu48 dB
Rozmiar710x710x2047 mm
Waga110 kg
Czynnik chłodniczyR410A (500g)
Pow. dodatkowej wężownicy

0,9 m2

Pompa ciepła EUROS AQUA+ odbiera energię z powietrza wyciąganego z pomieszczeń, a zatem je ochładza i osusza, a następnie wyrzuca z powrotem do dowolnego pomieszczenia lub na zewnątrz budynku. Pompa ciepła EUROS AQUA+ może nagrzać wodę aż do +55C, a z pomocą standardowo mocowanej grzałki elektrycznej nawet do +70C. Cały proces kosztuje ok. 4,2 raza taniej niż przy wykorzystaniu prądu elektrycznego, jak to ma miejsce w klasycznych bojlerach. Pompa rozwiązuje również problem nadmiernej wilgoci w mieszkaniu i usprawnia wentylację.

Pompy ciepła EUROS AQUA+ są efektywną konkurencją dla kolektorów słonecznych, ponieważ przy zdecydowanie niższej cenie zakupu produkują ciepłą wodę równie tanio, a dodatkowo mają cechy wspomagające wentylację budynku.

Pompa jest standardowo wyposażona w dodatkową wężownicę o dużej powierzchni, która umożliwia efektywną współpracę z kolektorami słonecznymi lub innymi źródłami ciepła, np. kominkiem z płaszczem wodnym, piecem na paliwo stałe czy piecem gazowym. Zasobnik, skraplacz oraz dodatkowa wężownica wykonane są ze stali nierdzewnej. Trwałość ponad 30 lat. Rozbudowany sterownik z programowaniem czasowym umożliwia wykorzystanie tańszej taryfy prądu elektrycznego.