Przedsiębiorstwo Techniczno-Handlowo-Usługowe ARPO - J. Jakubowski
ul. Rzemieślnicza 1e
86-300 Grudziądz
Telefon: 564 658 552
Email: biuro@arpo.pl
Pompy poziome jednostopniowe Hydro-Vacuum

Pompy typu: KS/KSMImage

Pompy typu KS i KSM są to pompy wirowe, odśrodkowe, poziome, jednostopniowe. W kompletnym agregacie pompa połączona jest z silnikiem za pomocą elastycznego sprzęgła i ustawiona na wspólnej płycie fundamentowej. Służą do pompowania niektórych kwasów, ługów, węglowodorów i innych chemicznie agresywnych cieczy w zakresie odporności korozyjnej materiałów użytych do ich budowy w określonym wykonaniu materiałowym. W pompowanym medium dopuszczalna jest zawartość ciał stałych ścierających o wielkości ziaren do 1 mm, w ilości 50g/dm3 cieczy.  Stosowane są w przemyśle.

Dane tecniczne:

Qmax = 72 [m³/h]

Hmax = 55 [m]

Temp. pompowanej cieczy KS=do 120°C, KSM = do 70°C

Silnik: moc od 0,75kW do 22kW, częstotliwość 50 lub 60Hz, prędkość obrotowa 1450, 1800, 2900 lub 3600 obr/min.

Uszczelnienie wału mechaniczne lub sznurowe.

Pompy typu: NHVImage

Pompy NHV to jednostopniowe, odśrodkowe normalnie ssące, pompy wirowe o poziomej osi wału. W kompletnym agregacie pompa połączona jest z silnikiem za pomocą elastycznego sprzęgła i ustawiona na wspólnej płycie fundamentowej. Przeznaczone są do pompowania czystych lub śladowo zanieczyszczonych cieczy o niskiej lepkości. Stosowane są w układach zaopatrzenia w wodę i systemach wodociągowych, systemach uzdatniania wody, systemach klimatyzacyjnych i przemyśle.

Dane techniczne:

Qmax = 1.700 [m³/h]

Hmax = 100 [m]

Temp. pompowanej cieczy od -15°C do 140°C

Uszczelnienie wału mechaniczne lub sznurowe

Pompy typu: MVA/MVBImage

MVA i MVB to pompy odśrodkowe, jednostopniowe, w układzie monoblokowym, gdzie wirnik pompy i silnika zabudowany jest na wspólnym wale. Przeznaczone są do pompowania czystych lub śladowo zanieczyszczonych cieczy o niskiej lepkości. Stosowane są w układach zaopatrzenia w wodę i systemach wodociąowych, systemach podnoszenia ciśnienia, układach dostarczania wody zasilającej kocioł i kondensacyjnych, systemach klimatyzacyjnych, centralnego ogrzewania oraz cyrkulacji wody i przemyśle.

Dane techniczne:

Qmax = 500 [m³/h]

Hmax = 95 [m]

Temp. pompowane cieczy od -10°C do 110°C

Silnik: moc do 55kW, obroty MVA=3000[obr/min], MVB=1500[obr/min]

Króciec ssawny od DN 50 do DN 200

Króciec tłoczny od DN 32 do DN 150