Przedsiębiorstwo Techniczno-Handlowo-Usługowe ARPO - J. Jakubowski
ul. Rzemieślnicza 1e
86-300 Grudziądz
Telefon: 564 658 552
Email: biuro@arpo.pl
Strona główna arrow Przepompownie ścieków

Przepompownie ścieków ARPO

Kompletne systemy odprowadzania ścieków, stanowią doskonałe rozwiązanie sprawdzające się w wielu miejscach i sytuacjach – w zakładach przemysłowych, gospodarstwach rolnych, prywatnych posesjach itd. Przepompownie ścieków wchodzą w skład systemów ciśnieniowych lub grawitacyjno-ciśnieniowych, skutecznie zastępując systemy grawitacyjne.

Dzięki zautomatyzowanej pracy oferowane produkty można nazwać bezobsługowymi. Sprawnie tłoczą one różnego rodzaju zanieczyszczenia, ścieki bytowo-gospodarcze, przemysłowe, a także wody opadowe i drenażowe - bądź do zbiorczych kolektorów bądź też do oczyszczalni ścieków. Wyróżnia je niezawodność w transportowaniu ścieków na większe odległości.

Polecamy wydajne i efektywne urządzenia, spełniające wysokie standardy jakości. Bogata oferta oraz doświadczenie naszej kadry pozwalają na skompletowanie najbardziej optymalnej konfiguracja, która będzie dostosowana do warunków panujących w danym miejscu i spełni wszystkie wymagania Klienta.

  

  

  

Domowe Tłocznie ścieków

Tłocznia Kompaktboy służy do podnoszenia ścieków. Posiada zbiornik z PE 55l z pompą "suchą" 1 lub 3-fazową ze swobodnym przelotem (50mm) lub z mechanizmem tnącym. Wyjście tłoczne DN50 lub DN100. Dopływ DN40,50 i 100 oraz odpowietrzenie DN70. Stosować można do usuwania ścieków z mieszkań jedno i wielorodzinnych.

Dane techniczne:

Qmax = 49 [m3/h]

Hmax = 26 [m]

moc silnika max 5,1[kW], napięcie 230V lub 400V, obroty 1400 lub 2800.

Ciężar: 30-50 [kg]

  

  

  

  

Sieciowe Tłocznie ścieków

Jednym z głównych i najbardziej uciążliwym problemem występującym w instalacjach przetłaczania ścieków

jest obecność w nich ciał stałych. Bez względu na rodzaj stosowanych pomp zawsze będzie pojawiało się ryzyko przytkania układu hydraulicznego pomp, a co za tym idzie pojawi się stan awaryjny. Szczególnie kłopotliwe są tutaj wleczone przez ścieki elementy stałe w postaci sznurków, szmat, bandaży itp. Stosowanie pomp z tzw. "nie zatykającymi się wirnikami", o swobodnym przepływie będzie zawsze wiązało się ze spadkiem sprawności hydraulicznej, co w efekcie doprowadzi do zwiększonych kosztów eksploatacji. Stosowanie przepompowni z separacją ciał stałych pozwala w sposób skuteczny unikać w/w i innych problemów, które pojawiają się w systemach przetłaczania ścieków.

Do głównych zalet tłoczni ścieków można zaliczyć:

  • ograniczenie do minimum występowania stanów awaryjnych polegających na zablokowaniu pomp przez części stałe występujące w ściekach (długie i wleczone),
  • zminimalizowanie ryzyka uszkodzenia układu hydraulicznego pomp (separacja ciał stałych przed pompą),
  • stosowanie wysokosprawnych pomp umożliwia stosowanie silników o mniejszych mocach,
  • zabudowa tłoczni w suchej komorze w zdecydowany sposób poprawia komfort prowadzonych prac konserwacyjnych i naprawczych,
  • mniejsze pojemności zbiorników zapobiegają zagniwaniu ścieków i tworzeniu się nieprzyjemnych odorów (częstsze załączanie się pomp).

Tłocznie ścieków mogą być wykorzystywane w dowolnych systemach kanalizacyjnych. Analizując dokładniej ich zalety można by je polecić do stosowania w następujących obszarach:

  • przepompownie o dużej rozpiętości natężeń dopływających ścieków,
  • miejsca, gdzie wymagane jest wysokie podnoszenie,
  • systemy kanalizacyjne w których pojawiają się duże ilości materiałów wleczonych np. szpitale, hotele, ośrodki wypoczynkowe itp.

  

Kompaktowy agregat do ścieków Sololift2 Grundfos

SOLOLIFT2 to unikalny typoszereg kompaktowych agregatów odprowadzających umożliwiających usuwanie ścieków ze wszystkich domowych urządzeń sanitarnych, gdziekolwiek się znajdują, niezależnie od kanalizacji grawitacyjnej. Zespoły te zbierają i odpompowują ścieki poprzez rurę ciśnieniową o małej średnicy (>23mm) do następnej rury opadowej – do 6 m wysokości lub na odległość 100 m.

Dodatkowa toaleta lub cała łazienka na poddaszu lub w piwnicy nie jest już problemem.

Zastosowania

Wszędzie tam, gdzie wymagane jest odprowadzenie ścieków z urządzenia sanitarnego, a nie jest dostępny lub możliwy odpływ grawitacyjny do kanalizacji. Zespoły z przyłączami WC przeznaczone są do montażu wyłącznie w domach prywatnych. Pozostałe zespoły mogą być wykorzystywane również w zastosowaniach komercyjnych.

WC-1, WC-3 i CWC-3 przeznaczone są do odbioru ścieków maksymalnie z 1 toalety, 1 umywalki, 1 natrysku i 1 bidetu.
CWC-3 to wariant bardzo wąski, przeznaczony do montażu zintegrowanego za ścianką czołową.

C-3 i D-2 przeznaczone są do usuwania (gorących) ścieków z wanien, natrysków, umywalek, zlewów, pralek i zmywarek do naczyń.

Ich kompaktowe rozmiary umożliwiają montaż przez zintegrowanie za ścianką czołową i pod podłogą.