Przedsiębiorstwo Techniczno-Handlowo-Usługowe ARPO - J. Jakubowski
ul. Rzemieślnicza 1e
86-300 Grudziądz
Telefon: 564 658 552
Email: biuro@arpo.pl
Pompy obiegowe Grundfos
Pompa obiegowa typu: MAGNA3: Image

Pompy MAGNA3 to rozbudowany typoszereg średnich i dużych pomp obiegowych i cyrkulacyjnych wyposażonych w urządzenia do komunikacji i silniki z elektroniczną regulacją prędkości obrotowej, o budowie opartej na magnesach trwałych i kompaktowej konstrukcji stojana.

MAGNA3 to innowacyjny składnik rodziny obiegowych i cyrkulacyjnych pomp wysokiej jakości firmy Grundfos.

Stosując pompy MAGNA3, możesz przestać myśleć o skomplikowanych ustawieniach pomp. Po prostu zamontuj pompę MAGNA3 i pozostaw ją na nastawie fabrycznej - AUTOADAPT.

MAGNA3 będzie automatycznie analizowała stan instalacji grzewczej, znajdowała optymalne ustawienie i dostosowywała w sposób ciągły swoje parametry pracy do zmian zapotrzebowania. W rezultacie dostajemy optymalny komfort przy minimalnym zużyciu energii. Poza tym pompy MAGNA3 są nadzwyczaj elastyczne i niezawodne, i odznaczają się niskim poziomem hałasu, długim okresem eksploatacji i brakiem wymagań konserwacyjnych. Są one wyposażone w układy komunikacji w podczerwieni i mogą być sterowane i monitorowane z zewnątrz poprzez moduły rozszerzające.

Zastosowania

Pompy GRUNDFOS MAGNA3 przeznaczone są do wymuszania obiegu cieczy w instalacjach grzewczych w blokach mieszkalnych, szkołach, szpitalach, hotelach, zakładach przemysłowych, itp.

Pompy te, w wersji z korpusem ze stali nierdzewnej, mogą być również stosowane w domowych instalacjach c.w.u. oraz w instalacji klimatyzacji. Pompy GRUNDFOS MAGNA3 można stosować w:

  • Instalacjach ze stałym lub zmiennym przepływem, gdzie potrzebna jest optymalizacja punktu pracy pompy
  • Instalacjach ze zmienną temperaturą w rurze dolotowej
  • Instalacjach, gdzie wymagana jest nocna redukcja nastawienia

 

 

Przeznaczenie: Głównie instalacje grzewcze. Wykorzystywane są również w domowych instalacjach cyrkulacji c.w.u., instalacjach chłodniczych i klimatyzacyjnych.

 

Pompa elektroniczna typu: Alpha 2Pompy obiegowe Alpha 2

Wydajność: Q do 39m3/h

Wysokość podnoszenia: H do 12m 

Alpha 2 jest zdolna pracować z mocą wynoszącą jedynie 5W. Zużycie energii jest zawsze widoczne na wyraźnym wyświetlaczu LED. Funkcja autoadapt analizuje zapotrzebowanie systemu i automatycznie dostosowuje parametry pompy.

Dostępne są również w wersji z korpusem ze stali nierdzewnej, minimalizując tym samym powstawanie korozji i przedłużając żywotność zaworów i pompy.

W sposób ciągły zapewnia ciepłą wodę w domowych instalacjach cyrkulacji c.w.u. Doskonale nadaje się do instalacji ogrzewania podłogowego i wielu innych zastosowań.

Wtyczka Alpha sprawia, że nie ma już potrzeby otwierania skrzynki zaciskowej w celu wykonania połączeń elektr.

 

Pompa obiegowa typu: UPSpompy obiegowe UPS

Wydajność: Q = 0,3 - 10 [m3/h]

Wysokość podnoszenia: H do 12 [m]

Max ciśnienie robocze: 1 [MPa]

Temp. cieczy: od -20 do 110 st.C

Silnik: P = 0,85 - 1,5kW, 1x230V, 3x400V, 3 stopnie prędkości obrotowej.

Przyłącza: DN25 - DN100.