Przedsiębiorstwo Techniczno-Handlowo-Usługowe ARPO - J. Jakubowski
ul. Rzemieślnicza 1e
86-300 Grudziądz
Telefon: 564 658 552
Email: biuro@arpo.pl
Strona główna

Przydomowa przepompownia ściekówPrzydomowe przepompownie ścieków ARPO

 

Przepompownie ścieków - kompletny system odprowadzania ścieków, stanowią doskonałe rozwiązanie sprawdzające się w wielu miejscach i sytuacjach – w zakładach przemysłowych, gospodarstwach rolnych, prywatnych posesjach itd. Przepompownie ścieków wchodzą w skład systemów ciśnieniowych lub grawitacyjno-ciśnieniowych, skutecznie zastępując systemy grawitacyjne.

Dzięki zautomatyzowanej pracy oferowane przepompownie można nazwać bezobsługowymi. Sprawnie tłoczą one różnego rodzaju zanieczyszczenia, ścieki bytowo-gospodarcze, przemysłowe, a także wody opadowe i drenażowe - bądź do zbiorczych kolektorów bądź też do oczyszczalni ścieków. Wyróżnia je niezawodność w transportowaniu ścieków na większe odległości.

Polecamy wydajne i efektywne przepompownie ścieków, spełniające wysokie standardy jakości. Bogata oferta oraz doświadczenie naszej kadry pozwalają na skompletowanie najbardziej optymalnej przepompowni, która będzie dostosowana do warunków panujących w danym miejscu i spełni wszystkie wymagania Klienta.

  

  

Tłocznia ścieków:

Jednym z głównych i najbardziej uciążliwym problemem występującym w instalacjach przetłaczania ścieków

 jest obecność w nich ciał stałych. Bez względu na rodzaj stosowanych pomp zawsze będzie pojawiało się ryzyko przytkania układu hydraulicznego pomp, a co za tym idzie pojawi się stan awaryjny w przepompowni. Szczególnie kłopotliwe są tutaj wleczone przez ścieki elementy stałe w postaci sznurków, szmat, bandaży itp. Stosowanie pomp z tzw. "nie zatykającymi się wirnikami", o swobodnym przepływie będzie zawsze wiązało się ze spadkiem sprawności hydraulicznej, co w efekcie doprowadzi do zwiększonych kosztów eksploatacji przepompowni. Stosowanie przepompowni z separacją ciał stałych pozwala w sposób skuteczny unikać w/w i innych problemów, które pojawiają się w systemach przetłaczania ścieków.

Do głównych zalet tłoczni ścieków można zaliczyć:

  • ograniczenie do minimum występowania stanów awaryjnych polegających na zablokowaniu pomp przez części stałe występujące w ściekach (długie i wleczone),
  • zminimalizowanie ryzyka uszkodzenia układu hydraulicznego pomp (separacja ciał stałych przed pompą),
  • stosowanie wysokosprawnych pomp umożliwia stosowanie silników o mniejszych mocach,
  • zabudowa tłoczni w suchej komorze w zdecydowany sposób poprawia komfort prowadzonych prac konserwacyjnych i naprawczych,
  • mniejsze pojemności zbiorników zapobiegają zagniwaniu ścieków i tworzeniu się nieprzyjemnych odorów (częstsze załączanie się pomp).

Tłocznie ścieków mogą być wykorzystywane w dowolnych systemach kanalizacyjnych. Analizując dokładniej ich zalety można by je polecić do stosowania w następujących obszarach:

  • przepompownie o dużej rozpiętości natężeń dopływających ścieków,
  • miejsca, gdzie wymagane jest wysokie podnoszenie,
  • systemy kanalizacyjne w których pojawiają się duże ilości materiałów wleczonych np. szpitale, hotele, ośrodki wypoczynkowe itp.

  

Domowa tłocznia ścieków Zehnder

Kompaktowy agregat do ścieków SOLOLIFT2 Grundfos